Европа

Остануваат длабоките разлики со Ердоган, смета Меркел

8 јули, 2017 - 16:16 (META)  Хамбург Германската канцеларка Ангела Меркел по завршувањето на самитот Г20 во Хамбург изјави дека остануваат „длабоките разлики“ помеѓу неа и турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Двајцата лидери се сретнаа на самиот почекот на дводневниот самит. -Апсењата на наводните државни непријатели после…

Базата на САД во Британија затворена поради безбедносен инцидент

18 декември, 2017 - 17:47 (META)  Лондон Британската полиција уапси маж кој со автомобил се обидел да влета во американската воздухопловна база на истокот на Англија. Американската база „Милденхол“ била затворена поради безбедносен инцидент а извори од британското Министерство за одбрана наведуваат дека едно лице е уапсено.…

Видеа