Европа

Куршумите на терористот не можат да ја убијат предноста на соперникот на Ле Пен

21 април, 2017 - 13:25 (META)  Париз По синоќешниот напад на булеварот Шанзелизе, срцето на Париз, кој, веројатно е терористички напад, куршумите на терористот освен што убија еден полицаец и ранија двајца, можеби и ќе „ја убијат“ предноста на поранешниот министер за економија, Емануел Макрон, кој е…

Уапсен шести осомничен за нападот во лондонското метро

21 септември, 2017 - 14:20 (META)  Лондон Британската полиција уапси 17-годишно момче поради поврзаност со минатонеделниот терористички напад во лондонското метро, пренесуваат британските медиумите. Тинејџерот е шестиот уапсен во врска со бомбашкиот напад, кој се случи на 15. септември во близина на метро-станицата Парсонс грин, а во…

Видеа