Европа

Седумнаесет повредени во нападот во Манчестер сè уште во критична состојба

30 мај, 2017 - 12:28 (META)  Лондон Педесет лица и понатаму се наоѓаат во болница поради повреди добиени во минатонеделниот самоубиствен бомбашки напад во „Манчестер арена“, а 17 повредени се во критична состојба, соопштија денеска здравствените власти на Англија. Лекарите и болничките претставници минатата недела соопштија дека…

„Виз ер“ бара дозвола за работа во Велика Британија поради Брексит

18 октомври, 2017 - 16:55 (META)  Будмипешта Унгарската нискотарифна авиокомпанија „Виз ер“ аплицираше за дозвола за работа како авионски оператор во Велика Британија, за да биде сигурна дека ќе продолжи да работи и по излегувањето на таа земја од Европска Унија. Во соопштението доставено до Лондонската берза,…

Видеа