Европа

Еден загинат и тројца повредени откако автомобил влета на фестивал во Холандија

18 јуни, 2018 - 9:23 (META)  Хаг Едно лице го загуби животот, а тројца се повредени откако утрово „фиат добло“ удри во публиката на музичкиот фестивал „Пинкпоп“, кој се одржува на југот на Холандија. Во моментот на нападот настапувал музичарот Бруно Марс. Возачот потоа избегал со автомобилот…

Еден загинат и тројца повредени откако автомобил влета на фестивал во Холандија

18 јуни, 2018 - 9:23 (META)  Хаг Едно лице го загуби животот, а тројца се повредени откако утрово „фиат добло“ удри во публиката на музичкиот фестивал „Пинкпоп“, кој се одржува на југот на Холандија. Во моментот на нападот настапувал музичарот Бруно Марс. Возачот потоа избегал со автомобилот…