Балкан

Рама: Ќе продолжам да ги бранам Албанците во Македонија

23 јануари, 2018 - 18:53 (META)  Тирана Албанскиот премиер Еди Рама за албанските медиуми изјави дека ќе продолжи да ги брани Aлбанците во Македонија. Како што пишуваат медиумите во соседната земја, тој така одговори на обвинувањата што му ги упати Руската амбасада во Македонија за изјавата дека…

Грчки медиуми пак пишуваат дека со тајните пари на МНР биле финансирани македонски и албански медиуми

19 октомври, 2018 - 9:26 (META)  Атина Околу еден милион евра од тајните фондови на грчкото МНР биле искористени за финансирање на медиуми во Македонија и Албанија и за поддршка на православни цркви, а обвинителството наредило истрага за објавување доверливи информаци, пишува информативниот грчки портал „Ефимерида тон…

Видеа