Балкан

Србија ќе воведе контрамерки за увоз на брашно од Македонија

6 март, 2018 - 10:51 (META)  Белград Србија утре ќе воведе контрамерки за увоз на брашното од Македонија, како одговор на Правилникот за увоз на брашно од македонска страна, кој стапи на сила на 8 февруари. „Не можеме повеќе да чекаме, освен купување на време од нивна…

Владата на Ципрас доби доверба од грчкиот Парламент

17 јануари, 2019 - 8:59 (META)  Атина Владата на грчкиот премиер Алексис Ципрас го преживеа гласањето доверба и со 151 глас „за“ доби поддршка од парламентот. Од пратениците, 148 гласаа „против“, а еден бил отсутен. Освен 145 пратеници од СИРИЗА, за доверба на владата гласаа четворица независни…

Видеа