Балкан

Аманатидис не го отфрла зборот „Македонија“ како дел од решението на спорот со името

17 јануари, 2018 - 11:02 (META)  Атина Заменик-министерот за надворешни работи на Грција, Јанис Аманатидис, во изјава за грчката телевизија „Скај“ не го отфрли терминот „Македонија“ како дел од предлогот за решавање на прашањето за името и напомена дека привремената референца веќе го содржи тој термин. –…

Вучиќ ќе се сретне со Путин на почетокот на октомври во Москва

24 септември, 2018 - 12:50 (META)  Белград Претседателот на Србија, Александар Вучиќ ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин на почетокот на октомври, но во Москва а не во Белград, како што беше најавено. „Посетата ќе се одржи на почетокот на октомври. Се очекува, Вучиќ и…

Видеа