Балкан

Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтер ги погоди Сплит и околината

3 февруари, 2018 - 16:25 (META)  Сплит Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтер ги погоди Сплит и околината, јавуваат хрватските медиуми. Сеизмолошката служба на Хрватска објавила дека, земјотресот се почувствувал во Сплит и во Макарска. За сега нема информации за повредени, ниту за настаната материјална…

Дачиќ: Нема потреба Србија да ги коментира одлуките на Собранието

22 октомври, 2018 - 12:58 (META)  Белград Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, денеска порача дека одлуката на македонското Собрание да го почне процесот на менување на Уставот е внатрешна работа на Македонија која што нема потреба Србија да ја коментира. -Ги почитуваме народот и…

Видеа