Балкан

Уапсен уредникот на интернет-изданието на весникот „Џумхуриет“

12 мај, 2017 - 15:23 (META)  Истанбул Турската полиција го привела главниот уредник на интернет-изданието на дневниот весник „Џумхуриет“, Огуз Ѓувен. Според „Џумхуриет“, Ѓувен е приведен поради непознати причини. Ѓувен на Твитер напиша „Приведен сум“. Турската државна новинска агенција „Анадолија“ јави дека Ѓувен е приведен во Истанбул…

Чижов: Русија сака и по проширувањето на ЕУ да ги задржи односите со одредени земји

23 ноември, 2017 - 17:03 (META)  Брисел Рускиот амбасадор при ЕУ, Владимир Чижов, изјави дека Русија нема ништо против проширувањето на ЕУ, но оти Москва сака да биде сигурна дека при проширувањето на Унијата нема да се нарушат нејзините традиционални односи со одредени земји. – Многу од…

Видеа