Балкан

Најмалку 19 мигранти загинале во бродска несреќа во Црното Море

22 септември, 2017 - 17:49 (META)  Истанбул Рибарски брод кој превезувал мигранти денеска потонал во Црното Море во близина на турскиот брег. Во несреќата загинале најмалку 19 лица, а 11 се водат како исчезнати, соопштила турската крајбрежна стража, јавуваат агенциите. Како што е соопштено, најмалку 40 мигранти…

Најмалку 19 мигранти загинале во бродска несреќа во Црното Море

22 септември, 2017 - 17:49 (META)  Истанбул Рибарски брод кој превезувал мигранти денеска потонал во Црното Море во близина на турскиот брег. Во несреќата загинале најмалку 19 лица, а 11 се водат како исчезнати, соопштила турската крајбрежна стража, јавуваат агенциите. Како што е соопштено, најмалку 40 мигранти…