Свет

Единаесет цивили убиени во напад во Сирија

26 јули, 2017 - 9:59 (META)  Дамаск Најмалку 11 цивили загинаа во воздушните напади во Сирија во изминатите 24 часа, соопшти Сириската опсерваторија за човекови права. Во нападот на периферијата на Дамаск се убиени осум лица, меѓу кои има и деца, соопштија опозициските активисти.
Како што се…

Швајцарската полиција уапси лице осомничено за нападот со моторна пила

26 јули, 2017 - 8:52 (META)  Цирик Швајцарската полиција синоќа соопшти дека уапсила лице кое е осомничено за нападот со моторна пила во градот Шафхаузен. Полицијата од кантонот Цирих, на „Твитер“ објави дека мажот е уапсен во градот Талвил, но не откри повеќе детали.
Најавено е дека…