Спорт

Португалија е нов европски првак во фудбал

10 јули, 2016 - 23:46 (META)  Париз Фудбалската репрезентација на Португалија е нов европски првак, откако во големото финале Европското фудбалско првенство ја совлада домашната селекција на Франција со 1-0. Стрелец на победничкиот гол беше Едер во 109. минута од натпреварот. УЕФА го прогласи дефанзивецот на Португалија,…

Локалитетите за спортско качување ќе се користат за привлекување туристи

15 септември, 2017 - 8:02 (META)  Скопје Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППТ) во соработка со Македонската спортско-качувачка федерација ќе го промовира авантуристичкиот туризам во земјава преку спортското качување. За подобрување на условите на качувачките локалитети кај Матка, Маврово и кај Кадина во близина на…

Видеа