Спорт

Лионел Меси осуден на 21 месец затвор поради даночна измама

6 јули, 2016 - 11:36 (META)  Барселона Аргентинската фудбалска ѕвезда и член на Барселона, Лионел Меси, е осуден на затворска казна од 21 месец поради даночна измама, јавуваат шпанските медиуми. На затворска казна, исто така, е осуден и неговиот татко, Хорхе Меси, поради затајување на 4,1 милиони…

Светскиот шампион во кревање тегови Андреј Драчев убиен во тепачка со шампион на ММА

21 август, 2017 - 11:21 (META)  Хабаровск Светскиот првак во дигање тегови, Русинот Андреј Драчев го загуби животот вчера претпладне во договорена тепачка во рускиот град Хабаровск. Тој се тепал пред едно кафуле во центарот на градот со шампионот во ММА, Анар Алакверанов. Како што пренесуваат руските…

Видеа