Спорт

Бил Клинтон ќе говори на погребот на Мохамед Али

5 јуни, 2016 - 11:59 (META)  Скотсдејл Мохамед Али ќе биде погребан на 10 јуни, во родниот град Луисвил, Кентаки, соопшти портпаролот на семејството на легендарниот боксер. На церемонијата ќе говорат поранешниот американски претседател Бил Клинтон, новинарот Брајан Гембел и актерот Били Кристал, рече портпаролот на семејството,…

Одбојкарите освоија сребрен медал и никој не ги пречека

4 јули, 2017 - 9:26 (META)  Скопје Машката одбојкарска репрезентација на Македонија, која вторпат го освои сребрениот медал во Европската лига, вчеравечер се врати дома, но за неа немаше организиран пречек, како за ракометарите, па сами минаа низ Порта Македонија, на плоштадот ја отпеаја македонската химна и…

Видеа