Спорт

Португалија е нов европски првак во фудбал

10 јули, 2016 - 23:46 (META)  Париз Фудбалската репрезентација на Португалија е нов европски првак, откако во големото финале Европското фудбалско првенство ја совлада домашната селекција на Франција со 1-0. Стрелец на победничкиот гол беше Едер во 109. минута од натпреварот. УЕФА го прогласи дефанзивецот на Португалија,…

Светскиот шампион во кревање тегови Андреј Драчев убиен во тепачка со шампион на ММА

21 август, 2017 - 11:21 (META)  Хабаровск Светскиот првак во дигање тегови, Русинот Андреј Драчев го загуби животот вчера претпладне во договорена тепачка во рускиот град Хабаровск. Тој се тепал пред едно кафуле во центарот на градот со шампионот во ММА, Анар Алакверанов. Како што пренесуваат руските…

Видеа