Спорт

Отворени Олимписките игри во Рио де Женеиро

6 август, 2016 - 8:53 (META)  Рио де Женеиро Со спектакуларна церемонија на стадионот „Маракана“ ноќеска и официјално беа отворени 31. Летни Олимписки Игри во Рио де Женеиро. Честа да го запали олимпискиот пламен му припадна на бразилскиот маратонец Вандерлеј де Лима, а вршителот на должноста претседател на Бразил,…

Светскиот шампион во кревање тегови Андреј Драчев убиен во тепачка со шампион на ММА

21 август, 2017 - 11:21 (META)  Хабаровск Светскиот првак во дигање тегови, Русинот Андреј Драчев го загуби животот вчера претпладне во договорена тепачка во рускиот град Хабаровск. Тој се тепал пред едно кафуле во центарот на градот со шампионот во ММА, Анар Алакверанов. Како што пренесуваат руските…

Видеа