Спорт

Спотот на ФФМ за Суперкупот на УЕФА како реклама за „Скопје 2014“

3 јули, 2017 - 12:01 (META)  Скопје Натпреварот од Суперкупот на УЕФА, кој на 8 август во Скопје ќе го играат „Реал Мадрид“ и „Манчестер јунајтед“, повторно ја подгреа страста кај вљубениците во фудбалот, откако медиумите информираа дека „УЕФА го објавила“ промотивниот видеозапис. На јутјуб-каналот на…

Одбојкарите освоија сребрен медал и никој не ги пречека

4 јули, 2017 - 9:26 (META)  Скопје Машката одбојкарска репрезентација на Македонија, која вторпат го освои сребрениот медал во Европската лига, вчеравечер се врати дома, но за неа немаше организиран пречек, како за ракометарите, па сами минаа низ Порта Македонија, на плоштадот ја отпеаја македонската химна и…