Спорт

Јорданчо Давитков е новиот селектор на машката кошаркарска репрезентација

10 март, 2017 - 15:01 (META)  Скопје Нов селектор на машката сениорска кошаркарска репрезентација е Јорданчо Давитков, објави денеска Македонската кошаркарска федерација (МКФ) на својата веб-страница. Ова е вторпат поранешниот славен кошаркар да биде стратег на националниот тим. Тој своевремено го наследи Марин Докузовски на клупата на…

Јорданчо Давитков е новиот селектор на машката кошаркарска репрезентација

10 март, 2017 - 15:01 (META)  Скопје Нов селектор на машката сениорска кошаркарска репрезентација е Јорданчо Давитков, објави денеска Македонската кошаркарска федерација (МКФ) на својата веб-страница. Ова е вторпат поранешниот славен кошаркар да биде стратег на националниот тим. Тој своевремено го наследи Марин Докузовски на клупата на…