Мета.Видеосторија

Шефот на дипломатијата, Димитров, ќе оди на инаугурацијата на Вучиќ

22 јуни, 2017 - 12:33 (META)  Скопје На инуагурацијата на српскиот претседател Александар Вучиќ, како претставник на македонската влада, ќе присуствува министерот за надворешни работи, Никола Димитров, велат од Владата на Република Македонија. Во интервјуто за српската државна  телевизија РТС, Вучиќ најави дека на неговата инаугурација ќе…

Скопје: Наши пари за нивни скапи проекти и за политички поени

26 декември, 2015 - 8:00 (META)  Скопје Три проекти на три скопски општини ги обединува едно –  сите имаат првенствено декоративна функција. Паркот на езерата во Аеродром, Боемската улица во Центар и плоштадот Делфина, иако во различни општини, имаат заеднички именител – висока цена и постојано фалење…