Македонија

Градоначалникот на Атина утре во посета на Скопје

21 јуни, 2018 - 14:47 (META)  Скопје На покана на неговиот скопски колега, Петре Шилегов, атинскиот градоначалник, Јоргос Каминис, утре ќе го посети Скопје за да присуствува на дел од настаните што се организираат во рамки на одбележувањето на 55 – годишнината од скопскиот земјотрес во Скопје.…

Сончево со мала oблачност, попладне дожд и грмежи

22 јуни, 2018 - 6:55 (META)  Скопје Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен северозападен ветер. Во попладневните часови ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а ќе има и услови за појава…