Македонија

МОСТ: Граѓаните да ги проверат податоците во Избирачкиот список

16 август, 2018 - 12:08 (META)  Скопје Граѓанската асоцијација МОСТ денеска ги повика граѓаните да ги проверат своите податоци во Избирачкиот список во подрачните канцеларии на Државната изборна комисија, како и на интернет-страницата http://izbirackispisok.gov.mk. Увидот во Избирачкиот список за претстојниот референдум трае до 23 август. Од МОСТ…

За 7 од 1.063 бомби во „Титаник”, СЈО побара исклучување на јавноста

16 август, 2018 - 12:20 (META)  Скопје Никола Груевски, Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески, Мартин Протоѓер и другите обвинети во случајот „Титаник“ се вратија на обвинителните клупи во Kривичниот суд. Адвокатите на обвинетите во случајот „Титаник“ на денешното рочиште побараа од СЈО да достави доказ за тоа како…