Македонија

Османи во Брисел ќе го презентира планот „18“

6 јуни, 2018 - 7:31 (META)  Брисел Вицепремиерот за европски интеграции Бујар Османи денеска и утре во Брисел пред високи претставници на Европската Унија ќе ги презентира мерките предвидени во новиот реформски план „18“. На средбите, како што соопштија од неговиот кабинет, ќе бидат отворени и сите…

Мицкоски: По атентатот врз Македонија, со коалицијата ќе поднесеме пријави и претставки

18 јануари, 2019 - 8:39 (META)  Скопје Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски синоќа, по средбата со претседателите на партиите од коалицијата „За подобра Македонија“ порача дека добил поддршка за поднесување кривични пријави  и уставни претставки донесувањето на уставните измени и за објавувањето на Законот за јазиците во…

Видеа