Македонија

Јанушев: Очекуваме Иванов да не го потпише Договорот

5 јули, 2018 - 11:05 (META)  Скопје Со тоа што се прибегнува кон груба злоупотреба на прописите, злоупотреба на европското знаменце само за овој штетен договор со Грција да се донесе, е јасен показател дека власта, парламентарното мнозинство и премиерот Заев се свесни за неговата штетност и…

Заев и Ципрас во Минхен ќе примат награда

15 февруари, 2019 - 12:47 (META)  Минхен Премиерот Зоран Заев од денеска до недела заедно со владина делегација ќе присуствува на годинешната Минхенска конференција за безбедност. На настанот ќе има заедничка дискусија за Република Северна Македонија и Република Грција на која како главни панелисти се предвидени премиерите…

Видеа