Македонија

Променливо облачно време, попладне локален дожд и грмежи

14 мај, 2018 - 7:21 (META)  Скопје Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне со локален дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи од шест до 28 Целзиусови степени. Во Скопје слично време, со температура до…

Заев апелира до општините да ги искористат парите наменети за капитални инвестиции

14 декември, 2018 - 15:40 (META)  Скопје Во 2019 година за рамномерен регионален развој издвоивме за 100 отсто повеќе пари во однос на 2017, или за над 50 насто повеќе во однос на 2018 година, рече денеска премиерот Зоран Заев на конференцијата „Децентрализација: Патот што претстои“, во…

Видеа