Македонија

Тунтев: Извештајот е сигнал дека државата се движи во вистинскиот правец

19 април, 2018 - 10:55 (META)  Скопје Томислав Тунтев, координаторот на пратеничката група на СДСМ и коалицијата во Собранието, денеска на прес-конференција порача дека новиот Извештај на Европската Комисија, кој денеска пред пратениците го презентираше високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерини,…

Орбан: Унгарија не му помогна на Груевски да излезе од Македонија

16 ноември, 2018 - 17:14 (META)  Будимпешта Спротивно на претпоставките и на лажните вести кои беа објавени во медиумите, ниту унгарската држава, ниту унгарските власти му помогнале на Никола Груевски да ја напушти Македонија, се вели во соопштението од кабинетот на премиерот на Унгарија, Виктор Орбан. „Никола…

Видеа