Македонија

Лукаревска: Владата нема да менува ништо во плаќањето ДДВ

1 февруари, 2018 - 15:08 (META)  Скопје Новата Влада нема направено никаква законска измена во поглед на данокот на додадена вредност (ДДВ) за физички лица, а во постапувањето на Управата за јавни приходи (УЈП) не постои промена по ова прашање, појасни денеска директорката на УЈП, Сања Лукаревска.…

„Титаник“: Протоѓер го навредува Шврговски зошто отворил истрага за изборни манипулации

17 август, 2018 - 10:23 (META)  Скопје Во една од бомбите објавена денеска во судница за случајот „Титаник“, меѓу Мартин Протоѓер и Гордана Јанкулоска во 2011, пред тогашните избори, се редат навреди за тогашниот републички јавен обвинител Љупчо Шврговски, а сегашен адвокат на Сашо Мијалков. – Абе…

Видеа