Македонија

Османи: Подготвени сме да ги дочекаме клучните датуми за евроинтеграцијата

12 јануари, 2018 - 10:04 (META)  Скопје Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, денеска се сретна со Геновева Руиз Калавера, директорка за Западен Балкан, во рамките на генералниот Директорат за соседство и проширување во Европска Унија, (ДГ НЕАР). „Остваривме значаен напредок на сите полиња, имплементацијата на реформите…

Активистите не го даваат Водно, иако МЕР понуди нова траса на гасоводот

16 јули, 2018 - 14:04 (META)  Скопје Граѓанските иницијативи и здруженија во Владата ќе го пренесат својот непроменлив став против уништувањето на Водно. Средбата во Владата на која ќе присуствува вицепремиерот Кочо Анѓушев е закажана за денеска во 17 часот. Тие велат дека се задоволни што заеднички…

Видеа