Македонија

МВР: На протестот запалени грчкото и албанското знаме и каменуван ЕУ Инфо центар

28 февруари, 2018 - 11:05 (META)  Скопје На синоќешниот протест во Скопје организиран од Светскиот македонски конгрес и македонските заедници во Европа, биле запалени знамињата на Грција и на Албанија, а била каменувана и зградата на ЕУ Инфо центарот, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи. При каменувањето…

Сончево и постудено време, со силен северен ветер

25 септември, 2018 - 7:23 (META)  Скопје Сончево, но постудено време со силен северен ветер ќе преовладува денеска во Македонија. Дневните температури во поголем дел од државата ќе бидат намалени за околу 10, а наместа и за 15 Целзиусови степени. Утринската температура ќе се движи од три…

Видеа