Македонија

Сончево време со температури до 22 Целзиусови степени

30 март, 2018 - 7:21 (META)  Скопје Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура се движеше од -3 до 4 Целзиусови степени, а дневната ќе изнесува меѓу 13 и 21 степен. Во Скопје времето ќе…

Ѕанакопулос: Во соседната земја беше направен историски чекор

22 октомври, 2018 - 13:45 (META)  Атина Двотретински изгласаниот предлог во македонското Собрание за почеток на уставните промени е историски чекор што ги носи двете страни поблиску до финалното- стапување во сила на Договорот од Преспа, смета портпаролот на грчката Влада и министер без ресор, Димитрис Ѕанакопулос.…

Видеа