Македонија

На рочиштето за „Траекторија“ се слушаа 30 „бомби“, судењето продолжува на 4 јули

26 јуни, 2018 - 14:11 (META)  Скопје о Кривичниот суд денеска на рочиштетот за предметот „Траекторија“ на СЈО беа пуштени 30 „бомби“ односно прислушувани разговори кои СЈО ги доставило како докази, а се однесуваат за периодот во јануари 2013 година. Во дел од разговорите во кои скоро…

Лавина од снег го блокираше патот Маврово – Дебар

17 јануари, 2019 - 14:50 (META)  Дебар Поради лавина од снег сообраќајот на патот Маврово-Дебар се одвива наизменично по една коловозна лента. Од Авто мото сојузот на Македонија информираат дека лавината се наоѓа кај местото викано „Врбјанска раскрсница“ и оти се појавила околу 13.20 часот Ова е…

Видеа