Македонија

Горивата поскапуваат од ноќеска на полноќ

2 април, 2018 - 13:12 (META)  Скопје Цените на бензините и дизел-горивото се зголемуваат од ноќеска на полноќ, одлучи денеска Регулаторна комисија за енергетика (РКЕ). Бензинот „еуросупер БС-95“ се зголемува за два денари, додека цените на „еуросупер БС-98“ и дизелот се зголемуваат за 1,50 денари. Новите повисоки…

Димитров и Палмер разговарале за новите политички случувања

22 октомври, 2018 - 12:14 (META)  Скопје Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска во македонското МНР се сретна заменик- помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер, кој престојува во работна посета на Македонија. На средбата се разговарало за евроатлантските перспективи на земјата,…

Видеа