Македонија

Во новата зграда на Кривичен суд почна првото рочиште за „Титаник“

2 април, 2018 - 8:36 (META)  Скопје Во новата зграда на Основен суд Скопје 1 пристигнаа обвинетите во случајот на СЈО „Титаник“, во кој, на поранешни високи државни и функционери на ВМРО-ДПМНЕ им се суди за изборни нерегуларности и влијание врз волјата на гласачите. Со денешното рочиште…

Заев: Денеска е историски ден, заедно испишавме историја

19 октомври, 2018 - 22:09 (META)  Скопје Денеска е историски ден, заедно испишавме историја рече премиерот Зоран Заев во Собранието, по гласањето за пристапување кон уставни измени произлезени од Договорот од Преспа. Тој им се заблагодари на сите пратеници, посебно на тие од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, бидејќи…

Видеа