Македонија

Сончево со температура до 33 степени

7 јуни, 2018 - 7:22 (META)  Скопје Во Македонија времето ќе биде сончево и топло, попладне во планинските предели ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а…

УЈП потсетува дека за 13 дена истекува рокот за регистрација за е-персонален данок

18 декември, 2018 - 14:33 (META)  Скопје Управата за јавни приходи (УЈП) денеска ги повика граѓаните кои не ја исполниле својата обврска да се регистрираат на системот е-персонален данок бидејќи крајниот рок за пријавување истекува на 31 овој месец. Од УЈП информираат дека покрај шалтерите во Регионалната…

Видеа