Македонија

Груевски: Гласачите нè казнија бидејќи се оддалечивме од традиционалните политики

21 октомври, 2017 - 21:14 (META)  Скопје ВМРО-ДПМНЕ беше казнета од своите гласачи бидејќи во изминатиот период партијата се оддалечи од традиционалните политики и се обиде да им се допадне на „некои други“, рече лидерот на опозициската партија, Никола Груевски, во вечерашното интервју на телевизијата „Алфа“. –…

Грците незадоволни дека Меркел го нарекла Заев „македонски премиер“

21 февруари, 2018 - 15:35 (META)  Атина Грчките медиуми средбата Меркел – Заев денеска во Берлин ја забележаа главно по изјавата на канцеларката дека има посилна енергија во преговорите, но и по тоа дека Меркел го поздравила гостинот со зборовите „му посакувам добредојде на македонскиот премиер“. Електронското…

Видеа