Македонија

Притворен грчки државјанин кој превезувал 300 килограми марихуана

30 јануари, 2018 - 9:15 (META)  Велес Основното јавно обвинителство Велес поведе постапка против едно лице за производство и промет на дрога, информираат од таму. „Осомничениот, грчки државјанин, на 28 јануари пренесувал наркотична дрога, марихуана во количина од 309,6 килограми што била наменета за продажба. Дрогата ја…

Просечната оценка од државната матура во јуни e 3,42

20 јули, 2018 - 14:13 (META)  Скопје Вкупната просечна оценка од испитите по сите предмети од 11-тата државна матура за учебната 2017/2018 година во јунската испитна сесија е 3,42, што е мало подобрување од минатата година кога средната оценка беше 3,39. Резултатите од испитите по трите екстерни…

Видеа