Македонија

Сончево време со температура до 39 степени

19 август, 2017 - 8:06 (META)  Скопје Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19, а дневната температура од 32 до 39 Целзиусови…

Сончево време со температура до 39 степени

19 август, 2017 - 8:06 (META)  Скопје Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19, а дневната температура од 32 до 39 Целзиусови…