Македонија

Ременски: Собранието ќе ги разреши членовите на Антикорупциска ако не поднесат оставки

1 март, 2018 - 14:18 (META)  Скопје Членовите на Државната комисија за спречување на корупцијата веќе немаат професионален и етички кредибилитет да ја вршат оваа функција ниту еден ден повеќе, изјави потпретседателката на Собранието од СДСМ, Фросина Ременски на прес-конференција во законодавниот дом. -Ревизијата на работењето на…

На Богородица се чека до еден час, на Табановце до 45 минути

16 август, 2018 - 7:31 (META)  Скопје На граничниот премин Богородица од македонска страна за излез се чека од 40 до 60 минути, додека на Табановце од половина час до 45 минути. Од АМСМ информираат дека возилата на Богородица се пропуштаат во неколку колони. Сообраќајот на државните…

Видеа