Македонија

Спасовски: Полицијата при приведувањето на пратениците постапила законски

29 декември, 2017 - 16:32 (META)  Скопје Полицијата при приведувањето на пратениците на 28 ноември во врска со настаните во Собранието од 27 април постапувала врз основа на наредба издадена од Судот и полицајците постапиле согласно законските овластувања, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Ова…

Хаки Азири рече дека притисок му вршел Љупчо Тодоровски – Радникот

23 мај, 2018 - 14:43 (META)  Скопје Обвинетиот Хаки Азири во продолжението на судењето за „Монструм“, откако специјалната обвинителка Фатиме Фетаи на својот телефон му покажа фотографија од поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Љупчо Тодоровски – Радникот, рече дека тоа е инспекторот што му вршел…

Видеа