Македонија

Теута Арифи ќе го добие францускиот орден „Офицер на Националниот ред за заслуги“

28 март, 2017 - 14:26 (META)  Скопје Теута Арифи, актуелна градоначалничка на Тетово и поранешна вицепремиерка за евроинтеграции, ќе биде одликувана со орден „Офицер на Националниот ред за заслуги“, кој во име на францускиот претседател  ќе ѝ го додели амбасадорот на Франција во Македонија, Кристијан Тимоние. Како…

Рашковски: Владата ќе направи сè Суперкупот да се одржи во Скопје

24 јуни, 2017 - 14:20 (META)  Скопје Владата ќе направи сè за навреме да ги отстрани сите забелешки од УЕФА и финалето на европскиот Суперкуп во фудбал да се одржи во Скопје, изјави денеска генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. – Владата сака да ја промовира Република…

Видеа