Македонија

Вработените во Собранието дошле на работа, седница денеска нема да има

28 април, 2017 - 9:16 (META)  Скопје Сите вработени во Собранието се на работа, изјави за „Мета“, советникот за односи со јавноста во Собранието, Тодор Пендаров. Од Собранието информираа дека по вчерашните случувања во зградата, причинета е материјална штета. Дел од работните простории, прес-центарот, како и салата…

Заев-Звиздиќ: Македонија и БИХ имаат добра меѓународна соработка и исти стратешки цели

23 јули, 2017 - 10:00 (META)  Сараево Премиерот Зоран Заев, придружуван од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, за земјоделство Љупчо Николовски, за економија, Крешник Бектеши, за култура, Роберт Алаѓозовски, и од министерот задолжен за дијаспората, Едмонд Адеми, е во официјална работна посета на Босна и Херцеговина,…

Видеа