Македонија

Сончево време со зголемување на дневната температура

30 јануари, 2017 - 8:15 (META)  Скопје Времето денеска ќе биде сончево и тивко, со умерена облачност. Претпладне во одделни котлини ќе има ниска облачност и слаба магла. Утринската температурата ќе се движи од минус 12 до минус 5 Целзиусови степени, а дневната од 1 до 6…

СДСМ ги обвини Груевски и ВМРО-ДПМНЕ за провокациите со дронот во Чаир

24 април, 2017 - 15:05 (META)  Скопје Ги осудуваме сите провокации што имаат цел да поттикнат меѓуетнички тензии, од кого и да доаѓаат, за какви било интереси и да се направени, вклучително и инцидентот со дрон на фудбалски натпревар во Чаир, соопштија денеска од Социјалдемократскиот сојуз на…

Видеа