Македонија

Алаѓозовски ги деградира професионалците во областа на културата, велат од ВМРО-ДПМНЕ

26 јули, 2017 - 13:52 (META)  Скопје Бесрамната партизација на институциите што СДС ја применува го достигна дното со именувањето на Сашо Тасевски за директор на Драмски театар, изјави на прес-конференција Лилјана Затуроска од ВМРО-ДПМНЕ. Таа додаде дека министерот за култура, Роберт Алаѓозовски, покажал дека не е…

Заев: Парламентарното мнозинство ќе зајакнува со пратеници од опозицијата

21 октомври, 2017 - 16:16 (META)  Штип Парламентатното мнозинство ќе зајакнува бидејќи има многу демократи и чесни луѓе од опозицијата, кои не се согласуваат со политиките на поделби, национализам и на антагонизам. Ова денеска го изјави лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, за време на посетата…

Видеа