Македонија

Протоѓер во „Титаник“: Ноќта на петти на „А1“ ќе им се мочам у уста

20 август, 2018 - 14:39 (META)  Скопје По паузата во Кривичниот суд продолжи објавувањето на прислушуваните разговори во предметот „Титаник“. До сега објавени се 219 од вкупно 1.063 „бомби“. Во разговор од 31 мај 2011 година меѓу ексминистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и шефот на кабинетот…

Вуцис: Договорот од Преспа ќе добие широко мнозинство во грчкиот парламент

20 август, 2018 - 13:31 (META)  Атина Кога ќе дојде на гласање во грчкиот Парламент Договорот од Преспа ќе добие широко мнозинство, изрази убеденост спикерот на грчкиот законодавен дом, Никос Вуцис, говорејќи за грчкото радио „Реал фм“. – Верувам дека македонското прашање и Договорот од Преспа ќе…