Култура

Саеми на книгата, на образованието и на туристичката понуда од 4 април во Скопје

28 март, 2017 - 9:17 (META)  Скопје Во Скопски саем од 4 до 10 април ќе се одржат 29. Меѓународен саем на книгата, 20. Меѓународен саем за образование и за кариера и „Скопје травел маркет“. Влезниците ќе чинат 30 денари, а халите ќе бидат отворени секој ден…

Свечено врачени наградите „13 Ноември“ за 2017 година

14 ноември, 2017 - 10:37 (META)  Скопје Синоќа, во Македонската опера и балет, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на годинешните добитници им ги врачи наградите „13 Ноември“ за 2017…

Видеа