Култура

Завршен краткометражниот нем филм „Љубовникот“ на Игор Иванов – Изи

14 август, 2018 - 9:57 (META)  Скопје Краткометражниот  филм  „Љубовникот“,  снимен  во  манирот  на  старите  неми филмови, по сценарио и во режија на Игор Иванов – Изи, а во продукција на „Скопје филм  студио“,  е  во  завршна  фаза  на  пост-продукција. Филмот  пред  неполни  два месеца  беше  снимен …

Издавачот на стрипови „Бонели“ најавува ТВ-серии, почнувајќи со Дилан Дог

10 август, 2018 - 11:39 (META)  Милано Водечкиот италијанскиот издавач на стрипови „Серџо Бонели едиторе“ најавил развој на продукција на ТВ-серии со некои од своите најпознати брендови, почнувајќи со популарниот истражувач на натприродни појави, Дилан Дог. Според „Варајети“, „Бонели“ основа компанија-ќерка посветена на филмска продукција…