Хроника

Полицијата заплени 40 килограми марихуана и уапси две лица во Охрид

21 август, 2017 - 10:25 (META)  Охрид Секторот за внатрешни работи Охрид и криминалистичката полициија на Министерството за внатрешни работи вчера во координирана акција откриле и заплениле 40 килограми марихуана, во близина на автокампот „Андон Дуков“ во Охрид. За време на акцијата полициските екипи извршиле претрес во…

Разбојништво во менувачница во Тетово

19 септември, 2018 - 9:46 (META)  Тетово Четири лица, од кои двајца италијански и двајца македонски државјани, приведени се поради основи на сомнение дека вчера извршиле кривично дело „разбојништво“ во менувачница во Тетово, соопштуваат од Секторот за внатрешни работи Тетово. „Првоосoмничениот се товари дека влегол во објектот…

Видеа