Хроника

Полицијата заплени 40 килограми марихуана и уапси две лица во Охрид

21 август, 2017 - 10:25 (META)  Охрид Секторот за внатрешни работи Охрид и криминалистичката полициија на Министерството за внатрешни работи вчера во координирана акција откриле и заплениле 40 килограми марихуана, во близина на автокампот „Андон Дуков“ во Охрид. За време на акцијата полициските екипи извршиле претрес во…

Приведени 30 лица од Полошкиот регион за поседување дрога

17 септември, 2018 - 12:16 (META)  Тетово Во текот на изминатата недела, поради сомнение дека биле инволвирани во „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, приведени се 30 лица од Тетово, Гостивар, Чегране и други места од Полошкиот регион, информираат од…

Видеа