Хроника

Дилавер Бојку – Леку убиен на плажа во Струга

14 август, 2017 - 16:06 (META)  Струга Контроверзниот струшки бизнисмен Дилавер Бојку – Леку денеска попладне е застрелан на плажата „Аква скај“, потврдија за „Мета“ извори од истрагата. Непознато лице во 16.45 часот денеска го застрелало Бојку во главата, по што избегал. Бизнисменот веднаш е пренесен во…

Ангеловски: Напаѓачите на починатото момче се во притвор и ќе одговараат

9 јули, 2018 - 12:28 (META)  Скопје Насилникот е насилник, без разлика на неговата етничка припадност, во државата постојат закони, функционира правната државата и одговорните за нападот врз Н.С. (21), кој изутрината почина во комплекс клиниките „Мајка Тереза“ ќе одговараат пред законот, изјави денеска портпаролот на МВР,…

Видеа