Хроника

Полицијата трага по две лица што „фрлале предмети“ кон затворот „Идризово“

21 август, 2017 - 12:08 (META)  Скопје Секторот на внатрешни работи Скопје трага по две лица кои вчеравечер, маскирани фрлале предмети кон женскиот оддел во затворот „Идризово“, соопшти МВР. Полицијата била повикана откако претходно интервенирале затворски чувари, кои истрелале два предупредувачки куршуми во воздух, по што маскираните…

Приведени 30 лица од Полошкиот регион за поседување дрога

17 септември, 2018 - 12:16 (META)  Тетово Во текот на изминатата недела, поради сомнение дека биле инволвирани во „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, приведени се 30 лица од Тетово, Гостивар, Чегране и други места од Полошкиот регион, информираат од…

Видеа