Воз прегазил татко и син, илегални мигранти

Авганистански државјанин и неговиот малолетен син, вчеравечер загинале кога во нив удрил товарен воз кој се движел на железничката пруга Скопје - Гевгелија, информираат...

Уапсени крадец и педофил барани со потерница

Полицијата изминативе два дена уапсила две лица кои се барале со потреница за издржување на неколкугодишни затворски казни, од кои едниот за кривично дело...

Го заклучил во работилница поради нерасчистени имотни односи

Кривична пријава доби шеесет и едногодишниот Д.С. од Крушево бидејќи во својата работилница заклучил дваесет и петгодишно лице од Битола, поради нерасчистени имотно-правни односи, информираат...

Откриена шестчлена група илегални мигранти

Полициска екипа вчеравечер, при контрола на камион на автопатот Гевгелија - Скопје, открила шест илегални мигранти, со потекло од Сирија. Како што информираат од МВР,...

Ограбен жител на струшко Делгожди

Жител на струшкото село Делгожди, вчера во полиција пријавил дека арамија провалил во неговиот дом и украл куфер во кој имало лични документи и...

Љубе Бошкоски бара психијатриско вештачење на судијата во случајот „Ровер“

На денешното судско рочиште за случајот „Ровер“, на кое беа предвидени завршни зборови, Љубе Бошкоски побарал психијатриско вештачење и изземање на судијата Илија Трпков...

Деветмина приведени за тепачката во автобусот на ЈСП

Полицијата привела девет лица, кои се осомничени дека учествувале во тепачката што вчера попладне се случила во автобус на ЈСП со број 64. Во информацијата...

Обвинителството тврди дека за спогодбата по сообраќајката кај Демир Капија согласност дал претставник на...

Јавното обвинителство како неосновани ги отрфла реакциите на роднините на загинатите во сообраќајката кај Демир Капија и смета дека изречената казна е соодветна за...

Тројца повредени во тепачка во градски автобус

Три момчиња, од кои двајца малолетници, вчера попладне биле повредени во тепачка со друга група, што се случила во автобус со број 64, објавува...

Ќе се прави нова обдукција на телото на Дениса во Македонија

Институтот за судска медицина во Скопје доби одобрение да направи нова обдукција и ДНК-анализа на телото на 23-годишната прилепчанка Дениса Маркоска, која беше пронајдена...

НАЈНОВИ

ВИСТИНОМЕР СТОРИЈА

БАЛКАН