Хроника

На дело фатен пироман кој потпалил шума во Кривопаланечко

9 септември, 2017 - 12:02 (META)  Крива Паланка Полицијата вчера уапсила 29-годишен жител на кривопаланечкото село Габар, кого пожарникарите го пријавиле дека намерно предизвикувал пожар. Како што соопшти полицијата, вчера во Габар, околу 14.30 часот, бил уапсен Ж.С. Него пожарникари од Територијалната противпожарна единица Крива Паланка, кои гаснеле…

Kамења, бетонски цигли, контејнери: Вандалите со „иновативни“ методи удираат по возовите

11 март, 2019 - 8:54 (META)  Скопје Нема крај на фрлањето камења по возовите во движење и на поставувањето предмети на пругите. За помалку од еден месец, два пати беа каменувани возови во Скопје. Викендов беше повреден машиновозач при каменувањето на воз во населбата Скопје Север. Пред…

Видеа