Хроника

Мотоциклист загинал во сообраќајка во Битола

25 јули, 2017 - 11:23 (META)  Битола Во сообраќајна несреќа што се случила вчеравечер во Битола, загинал 40-годишен маж од битолското село Горно Оризари, соопшти СВР Битола. Несреќата се случила во 20.35 часот, на крстосницата на улиците 8 Септември и  Арон Ароести. Дошло до судир на автомобил…

Се утврдува идентитетот на телото најдено во опожарена куќа во Песочан

19 февруари, 2018 - 12:46 (META)  Охрид Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство Охрид го завршил увидот во куќата во селото Песочан, Општина Дебарца, што била опожарена вчеравечер, по што било најдено мртво тело на маж со неутврден идентитет. На увидот присуствувало и вешто лице од областа…

Видеа