Хроника

Украдени златници, девизи и накит од куќа во Кичевско

27 август, 2017 - 10:51 (META)  Кичево Две непознати маскирани лица вчера наутро ограбиле куќа во кичевското село Мамудовци, при што одзеле 63 златни пари (даблони), 360 швајцарски франци и друг разновиден златен накит, со што причиниле материјална штета од околу 30.000 евра, соопшти полицијата. Напаѓачите околу…

Откриени седум мигранти кај Смоквица

5 октомври, 2018 - 9:20 (META)  Гевгелија Вчера во 20.30 часот на клучката во село Смоквица полициски службеници запреле автомобил „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.Р.(45) од с.Арачиново, скопско, информираат од МВР. Притоа, во возилото биле затекнати седум мигранти, од кои шест од Авганистан…

Видеа