Хроника

Скопјанец осомничен за серија кражби од возила во Охрид

26 јуни, 2017 - 10:46 (META)  Охрид Секторот за внатрешни работи Охрид поднел кривична пријава против 30-годишниот Д.Д. од Скопје поради основан сомнеж дека извршил серија кражби во автомобили на туристички локации во Охрид. Полицијата го сомничи скопјанецот дека користејќи соодветен алат и физичка сила провалувал во…

Сашо Тасевски, в.д. директорот на Драмски театар добил заканувачко писмо

19 јануари, 2018 - 13:21 (META)  Скопје Сашо Тасевски, в.д. директор на Драмски театар – Скопје вчера во полиција пријавил дека истиот ден во службената канцеларија добил писмо со заканувачка содржина, соопшти денеска МВР. Како што информираат оттаму, Тасевски пријавил дека писмото пристигнало во 10.30 часот, адресирано…

Видеа