Хроника

Скопјанец го убил татко си со нож

7 септември, 2017 - 10:45 (META)  Скопје Четириесет и едногодишниот скопјанец И.Т. синоќа со нож го убил својот татко во нивниот дом во населбата Црниче. Полицијата била повикана од нивна сосетка, на улицата Чедомир Кантарџиев во Скопје, која пријавила дека соседите се тепаат. Кога пристигнале полицајците, на…

Откриени седум мигранти кај Смоквица

5 октомври, 2018 - 9:20 (META)  Гевгелија Вчера во 20.30 часот на клучката во село Смоквица полициски службеници запреле автомобил „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.Р.(45) од с.Арачиново, скопско, информираат од МВР. Притоа, во возилото биле затекнати седум мигранти, од кои шест од Авганистан…

Видеа