Хроника

75-годишна жена осомничена за пожар во Македонски Брод

23 август, 2017 - 11:49 (META)  Македонски Брод Надворешната канцеларија за криминалистички работи Македонски Брод до надлежното Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против С.Б. (75) од Скопје, поради постоење основано сомнение дека предизвикала пожар. „С.Б на 16. овој месец околу 09 часот во нејзина нива лоцирана на…

Ангеловски: Напаѓачите на починатото момче се во притвор и ќе одговараат

9 јули, 2018 - 12:28 (META)  Скопје Насилникот е насилник, без разлика на неговата етничка припадност, во државата постојат закони, функционира правната државата и одговорните за нападот врз Н.С. (21), кој изутрината почина во комплекс клиниките „Мајка Тереза“ ќе одговараат пред законот, изјави денеска портпаролот на МВР,…

Видеа