Хроника

Скопјанец загинал во пожар, кочанец се удавил во канал за наводнување

8 септември, 2017 - 10:22 (META)  Скопје Две жртви на несреќи регистрирала полицијата во изминатото деноноќие, од кои едната се случила во Скопје, а втората во Кочани. Вчера, во 16.50 часот, во атарот на селото Грдовци, С.Ј.(42) од Кочани го пронашол својот татко  Д.Ј. (70) удавен во…

Приведени 30 лица од Полошкиот регион за поседување дрога

17 септември, 2018 - 12:16 (META)  Тетово Во текот на изминатата недела, поради сомнение дека биле инволвирани во „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, приведени се 30 лица од Тетово, Гостивар, Чегране и други места од Полошкиот регион, информираат од…

Видеа