Хроника

Поранешни сопружници се пријавувале еден со друг за семејно насилство

27 март, 2017 - 12:34 (META)  Радовиш Во полициската станица во Радовиш вчера вечер било интересно – двајца поранешни сопружници се пријавувале еден друг за семејно насилство. Радовишанката Л.Д. (45) околу 21 часот вчера пријавила дека нејзиниот поранешен сопруг С.Д. (48) извршил семејно насилство врз неа. Мажот…

Двајца работници повредени при градежни работи на автопатот Кичево – Охрид

23 октомври, 2017 - 10:18 (META)  Кичево Двајца градежни работници се повредени при изведување градежни работи кај местото Лавчани на делница на автопатот Кичево – Охрид. Како што соопшти МВР, работниците М.А. (53) од Дебар и В.Љ. (57) од селото Могорче, Дебарско, биле удрени од црево што…

Видеа