Хроника

СВР Охрид поднесе кривична пријава против охриѓанецот што ја малтретирал мајка си

13 април, 2017 - 10:54 (META)  Охрид Поради основан сомнеж дека не ја извршувал судската одлука, СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Д.(58) од Охрид. „Тој, со судско решение издадено од Основниот суд Охрид, имал забрана да врши семејно насилство. И покрај тоа, пријавениот М.Д. продолжил да…

Во сообраќајка на патот Радовиш – Струмица загина 19-годишно момче

18 ноември, 2017 - 12:47 (META)  Радовиш Деветнаесетгодишно момче од Радовиш утрово загина во сообраќајка помеѓу два автомобили, „голф“ и „мерцедес“, која се случила на магистралниот пат Радовиш – Струмица кај клучката Воиславци, информира МВР. Со „голфот“ управувал Кристијан Р., роден 1998 година, кој починал на местото…

Видеа