Хроника

Две жртви во сообраќајки во Арачиново и на автопатот Градско – Велес

21 јуни, 2017 - 12:55 (META)  Скопје Две лица ги загубиле животите во сообраќајни незгоди што се случиле вчера, соопшти МВР. Првата сообраќајка се случила околу 17.30 часот, на улицата 1 во селото Арачиново. А.С. (29) од Арачиново, кој управувал со џип „мерцедес“, удрил во С.Ш. (60),…

Две жртви во сообраќајки во Арачиново и на автопатот Градско – Велес

21 јуни, 2017 - 12:55 (META)  Скопје Две лица ги загубиле животите во сообраќајни незгоди што се случиле вчера, соопшти МВР. Првата сообраќајка се случила околу 17.30 часот, на улицата 1 во селото Арачиново. А.С. (29) од Арачиново, кој управувал со џип „мерцедес“, удрил во С.Ш. (60),…